EN Kontakt

Ako bolo na QuBit 2019 v Prahe

QuBit je konferencia zameraná na problematiku kybernetickej bezpečnosti. Stretávajú sa na nej odborníci doslova z celého sveta, aby roprávali, zdieľali a vymieňali si svoje poznatky a reálne skúsenosti. Tento ročník konferencie QuBit, ktorý bol v poradí už šiestym. Formát konferencie sa v porovaní s ostatnými ročníkmi nezmenil. Dovolíme sa však tvrdiť že po organizačnej a obsahovej bola konferencia na veľmi vysokej úrovni. Prezentácie, prípadové štúdie, panelové diskusie či predkonferenčné workshopy, boli nielenže vynikajúco zorganizované, ale po obsahovej stránke boli prezentácie plné informácií a noviniek z daných problematík.

Prvý deň konferencie sa začínal 10. Apríla, avšak o deň skôr boli pre záujemcov pripravené predkonferenčné workshopy zamerané na praktické skúsenosti a zručnosti. Už tradične sa predstavil Ivan Makatura zo spoločni IBM, ktorý prednášal a diskutoval na tému manažovania rizík informačnej bezpečnosti, z agentúry CSIRT.SK sa predstavili bezpečnostný analytici Ladislav Bačo a Jan Kotrády, ktorí viedli workshop s témou zameranou na reverezné inžinierstvo mobilných aplikácií platformy Android. Našu spoločnosť reprezentoval Pavol Dovičovič, ktorý predstavil problematiku SIEM – manažment bezpečnostných informácií a udalostí. Účastníci mali možnosť vyskúšať aj praktické postupy a metódy, ktoré sa v praxi bežne využívajú.

Konferenciu otvorili svojím príhovorom CEO a zakladateľka konferencie Mária Kaličáková spolu s primátorom mesta Praha Zdeněkom Hříbom. Počas dvoch hlavných dní konferencie rezonovali medzi rečníkmi a účastníkmi konferencie dve nosné témy: manažment a cyber. Idea organizátorov je v absoútnej miere eliminovať predajný a marketingový charakter prezentácií. Účastníci sa tak mohli v plnej miere sústrediť na technický obsah, informácie a novinky obsiahnuté v prednáškach a diskusiách. Počas dvoch dní nabitého programu sa predstavili mnohí excelentný spíkri zo spoločností ako napríklad  LIFARS, FBI, Tatrabanka, CISCO, IBM a samozrejme ďalších. Zaujímavé diskutované témy boli  SCADA, APT10, Artificial Intelligence, Kryptomeny a nelegálna ťažba (cryptojacking) a samozrejme v neposlednom rade kybernetická kriminalita a kyber útoky.

Sme nesmierne radi, že sme mali možnosť túto konferenciu podporiť aj ako strieborný partner. Bola ta užitočná skúsenosť a veríme, že sa nám v budúcnosti, možno už čoskoro v bulharskej Sofii, podarí takúto spoluprácu zopakovať.


Clouds
chránime Vaše hodnoty

Aktuality

Contact
Kontaktné informácie

Sídlo spoločnosti

Na mape

V prípade záujmu o bližšie informácie alebo v prípade potreby produktovej podpory kontaktujte nás prosím cez tento formulár.