EN Kontakt

Otváranie dverí smartfónom? Žiaden problém.

Smartfón je neoddeliteľnou súčasťou dnešného života. Už dávno to nie je jednoduché zariadenie, ktoré je schopné telefonovať a pracovať s SMS správami. Jeho využitie je v dnešnej dobe viacúčelové, stalo sa multifunkčným zariadením, súčasťou našich každodenných životov. Prostredníctvom smartfónu môžeme realizovať napríklad bezhotovostné prevody, ovládať televízor či iné zariadenia, alebo zdielať dáta.

Komfort vs. Bezpečnosť

Je ale používanie smartfónu v technických oblastiach bezpečné a rozumné? Čo môžeme s určitosťou povedať, že je to rozhodne pohodlné. Komfort používateľa je v dnešnej dobe jeden z najvýznamnejších prvkov, žiaľ, často na úkor bezpečnosti. Aj keď je bezpečnosť smartfónov v dnešnej dobe na vyššej úrovni a to napríklad z hľadiska prístupu, stále existujú hrozby a riziká, keďže vývoj týchto hrozieb taktiež napreduje. Veľkým krokom v prípade prístupu bola implementácia identifikácie pomocou otlačku prsta, alebo rozpoznávanie tváre.

Využitie NFC technológie

V oblasti informačných systémov sa v smartfónoch využíva technológia NFC ( Near Field Communication). Používateľa sa tak vie prostredníctvom smartfónu a technológie NFC jednoducho identifikovať napríklad v prístupovom a dochádzkovom systéme vykonať ľubovoľnú technickú operáciu ako otvoriť a zatvoriť dvere, odkódovať a zakódovať priestor. Prostredníctvom technológie NFC je možné komunikovať medzi dvoma kompatibilnými zariadeniami na krátku vzdialenosť cca 10 cm. Na komunikáciu sa využíva frekvencia 13,56 MHz.

V budúcnosti si vieme predstaviť využívať jedno „bezpečné“ zariadenie na rôzne úkony potrebné pre bežného človeka.  Ak by bolo toto zariadenie bezpečné, tak by sme mohli zrušiť všetky dnes bežne využívané karty v našej peňaženke, ako sú napríklad: vodičský preukaz, pas atď. bankomatová karta a mohli by sme na to využívať jedno zariadenie – smartfón prípadne smarthodinky, zariadenie, ktoré má väčšina z nás stále pri sebe.


Clouds
chránime Vaše hodnoty

Aktuality

Contact
Kontaktné informácie

Sídlo spoločnosti

Na mape

V prípade záujmu o bližšie informácie alebo v prípade potreby produktovej podpory kontaktujte nás prosím cez tento formulár.