EN Kontakt

Produkty Adobe Creative Suite pod drobnohľadom: Vol.2

V minulom článku o Adobe balíkoch sme si písali o produktoch, ktoré nám pomáhajú pri riešení grafických problémov. V dnešnom článku si viac opíšeme programy zameriavajúce sa na video, zvukové stopy a ich úpravu.

Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere CC pro je aplikácia, zameriavajúca sa na profesionálnu úpravu videa. Dokáže vykonávať úpravy aj videí s vyšším rozlíšením až 10,240 x 8,192 (s rozlíšením na 32bitov) na kanál ako v RGB tak aj v YUV. Tak isto v ňom môžete upravovať aj zvukové stopy. Napr. hlasitosť hudby je možné nastaviť tak, aby s automaticky znížila pri dialógoch, alebo rôznych zvukových klipov, takže nie je potrebné ručné pre nastavenie mixu. Tak ako ostatné najnovšie produkty CC, dokáže rýchlejšie a lepšie spolupracovať so softwarovými produktami Adobe. Výhodou tohto programu je vylepšená funkcia farebných úprav videa a prepracovaná časová os.

Tento program je kompatibilný so systémami Windows a i Mac OSX.

Adobe After Effects CC

After Effects CC slúži na vytváranie animácií a kompozícií, na kľúčovanie a sledovanie. Funguje tiež ako základný nelineárny editor audio editor a mediálny transcoder. Najčastejšie ho využívajú animátori, dizajnéri a skladatelia, na tvorbu pohyblivej grafiky a vizuálnych efektov pre filmy, televíziu, videá a web. After Effect obsahuje aj prvky, ktoré sú dosť podobné s produktom Adaobe Character Animator, o ktorom si môžete prečítať nižšie. Obsahuje možnosťou snímania tváre, kde si za pomoci masky obkreslíte tvár na videu. Tú neskôr môžete upravovať, napr. ak je tvár zle nasvietena a pod. Tak isto je vhodný pri úprave 360°/VR aj pri virtuálnych okuliaroch a vďaka funkcii Pick Whip máte priame prepojenie vlastností s dátami bez toho, aby ste najprv museli povoliť výrazy.

Adobe Animate CC

Za predchodcu Animate CC môžeme nazvať Adobe Flash. Ten bol nahradený Animate CC hlavne kvôli faktu, že kvôli mnohým bezpečnostným dieram začalo množstvo hlavných prehliadačov blokovať Flash. Adobe Animate CC možňuje vytvárať aplikácie, reklamy a multimediálny obsah. Tento program je možné použiť na návrh vektorovej grafiky a animácie a publikáciu pre televízne programy, online video, webové stránky, webové aplikácie, internetové aplikácie a videohry. Ponúka podporu pre rastrovú grafiku, bohatý text, audio a video embedding a skriptovanie ActionScript. Animácie a spritesheets môžu byť exportované ako HTML5, WebGL, Scalable Vector Graphics (SVG) a pôvodné formáty Flash Player (SWF) a Adobe AIR. Výhodou tohto programu je aj to, že nástroj kamery obsahuje zlepšené efekty približovania, otáčania a posúvania, s ktorými môžete v animáciách vytvoriť ilúziu hĺbky umiestnením zdrojov do rôznych rovín.

Character Animator CC

Tento softvérový produkt, kombinuje živé snímanie pohybu s multistopovým záznamovým systémom na ovládanie vrstvených živých aj neživých 2D animácií. Tie sú tvorené v aplikácii Photoshop alebo Illustrator. Viac o týchto produktoch sa dozviete v mašom predchádzajúcom článku. Ako už bolo spomenuté pri Adobe After Effect CC, aj Character Animator CC dokáže zaznamenať výrazy tváre a hlas v reálnom čase a preniesť ich na výrazy animácie. Čo sa týka pohybu, je možné ho uložiť ako tlačidlá, posúvače alebo gombíky, takže si ich zapamätáte ľahšie ako kľúčové príkazy.

Adobe Audition CC

Adobe Audition je digitálna zvuková pracovná stanica a komplexná súprava nástrojov s multiradikálnym, nedeštruktívnym mixom, editáciou prostredia a zobrazením editácie kriviek s deštruktívnym prístupom. Obsahuje viacstopový systém, vlnový priebeh a spektrálny displej na tvorbu, mixovanie, úpravu a obnovovanie zvukového obsahu. Jednou z výhod Adobe Audition CC je panel Essential Sound, vďaka ktorému je možné vytvárať zvuk jednoduchšie aj neprofesionálom.

 


Clouds
chránime Vaše hodnoty

Aktuality

Contact
Kontaktné informácie

Sídlo spoločnosti

Na mape

V prípade záujmu o bližšie informácie alebo v prípade potreby produktovej podpory kontaktujte nás prosím cez tento formulár.