EN Kontakt

TOP 5 webstránok s množstvom bezplatných PowerPoint šablón

Ak niekto začne hovoriť o prezentácií, okamžite si predstavím logo PowerPoint-u. PowerPoint je podľa môjho názoru kráľom prezentácií a každá nová verzia prináša množstvo nových funkcií. Aj napriek fantastickej funkcionalite a možnostiam však väčšina ľudí stále nevie vytvoriť štýlové a pekné prezentácie.

Našťastie existujú spôsoby ako tento “večný” problém riešiť. Existuje doslova milión bezplatných PowerPoint templatov vhodných pre akúkoľvek tému, príležitosť alebo myšlienku. Najlepšie na tom je, že si ich môžeš stiahnuť zdarma a na väčšine spomenutých webstránok dokonca aj bez potreby úvodnej registrácie. Nanešťastie, pri hľadaní takýchto šablón často narazíš na stránky, kde je slovo „free“ spomenuté asi len tak, pretože jediné čo na týchto weboch nájdeš sú predražené a mnohokrát nekvalitné šablóny. Ak patríš medzi tých, ktorým chyba kreativita a dizajnérske skills tu je zopár tipov ako vieš posunúť svoje výtvory na nový level bezplatných šablón.

PowerPoint Templates

Predtým ako začnem menovať konkrétne weby je dôležité spomenúť, že aj samotný PowerPoint v sebe ukrýva preddefinované šablóny, ktoré môžeš bezplatne využiť. Otvor si svoj PowerPoint a okamžite vidíš ukážky zopár desiatok preddefinovaných šablón. Možností je však oveľa viac. Do vyhľadávacieho okna vpravo hore stačí napísať to čo hľadáte a vyskočia na teba ďalšie možnosti. Ak nevieš čo hľadáš, počkaj na odporúčaný obsah. Ten ťa prenesie ku kompletnému obsahu jednotlivých navrhovaných kategórií.

SlideModel

Ak existuje nejaká kvalitná webová stránka, ktorá ponúka zadarmo kvalitné šablóny tak je to určite slidemodel.com. Nájdete tu obrovský archív platených šablón, no v sekcií nástroj bezplatných šablón viete nájsť PowerPoint šablóny prémiovej kvality zdarma. Na sťahovanie je potrebné vytvorenie si bezplatného účtu. Následne vieš sťahovať šablóny zdarma.

Užitočnou vlastnosťou je možnosť editovať jednotlivé elementy prezentácií ako sú objekty, farby, farebné kombinácie, diagramy atď. Rovnako tu vieš nájsť editovateľné mapy krajín, editovateľné biznis modely a diagramy. Je pravda, že mnoho zo spomenutého je k dispozícií jedine prostredníctvom plateného účtu, avšak aj bezplatná sekcii poskytuje viac ako 100 bezplatných editovateľných prezentačných šablón.

fppt

Asi najstaršou a dovolím si tvrdiť aj najznámejšou stránkou je FPPT.com –  Free PowerPoint Templates. Na stránke v súčasnosti existuje viac ako 7000 rôznych šablón  na rôzne témy od biznis, turistických, obchodných, finančných právnických, športových a akýchkoľvek iných, ktoré môžeš využiť v škole či v práci.

Presentation Magazine

Táto stránka má pre vás pripravených okolo 800 bezplatných šablón a tém. Tie si viete prezerať triedením na kategórie, farby alebo príležitosti. Okrem toho tu nájdete samostatnú časť len pre pozadia prezentácie. Jediné čo potrebujete na stiahnutie je kliknúť na tlačidlo prevziať PPTX.

Slidehunter

Tí, ktorí hľadajú profesionálne vyzerajúce biznis prezentácie by mali navštíviť práve stránku SlideHunter.   Stránka ponúka veľmi zaujímavé a pestré obchodné šablóny, ktoré obsahujú množstvo diagramov a pozadí a ilustrácií s obchodného prostredia. Nemusíš sa trápiť s dizajnom vlastných grafov na SWOT analýzu, Fishbone diagram alebo Bostonskú maticu. Rovnako sú k dispozícií aj organizačné tabuľky, myšlienkové mapy, časové mapy, projektové plány a mnoho ďalších.

SlideGeeks

SlideGeeks je stránka, ktorá má k dispozícií niečo viac ako 400 bezplatných unikátnych šablón. K dispozícií sú profesionálne šablóny, motívy a ikonky, ktoré vieš použiť v rôznych odvetviach a pre rôzne príležitosti. Na stiahnutie je potrebné kliknúť na miniatúru ikonku stiahnutia, registrovať sa a prezentácia je u vás.

Dúfam, že tieto stránky ti priniesli dostatok inšpirácie na to, aby si tú svoju prezentáciu dotiahol k dokonalosť. Dávaj ale pozor aby si nestrávil hľadaním dokonalej prezentácie viac času, ako by si potreboval na vytvorenie niečoho vlastného a unikátneho. Do komentu sa podeľ s tvojou obľúbenou stránkou na bezplatné PowerPoint šablóny.

 

 


Clouds
chránime Vaše hodnoty

Aktuality

Contact
Kontaktné informácie

Sídlo spoločnosti

Na mape

V prípade záujmu o bližšie informácie alebo v prípade potreby produktovej podpory kontaktujte nás prosím cez tento formulár.